Badania laboratoryjne Pilawa

Badania Laboratoryjne

Oferujemy Państwu szeroki zakres badań laboratoryjnych tj.: analityka ogólna, hematologia i koagulologia, badania hormonalne, badania biochemiczne, diagnostyka infekcji, diagnostyka chorób nowotworowych, serologia grup krwi, immunologia, toksykologia (leki, narkotyki, metale, metabolity), bakterologia, autoimmunologia, diagnostyka alergii.

Wszystkie badania wykonuje dla nas laboratorium CDL.

Zapraszamy do punktu pobrań w czwartek w godz. 7:00 – 10:00 oraz w sobotę godz. 8:00 – 11:00. Nie ma u nas zapisów na badania.  Większość wyników badań możecie Państwo sprawdzić online. Wyjątek stanowi grupa krwi, która wydawana jest tylko na papierze.

Badania laboratoryjne można u nas wykonać w ramach abonamentów medycznych firm takich jak PZU, LuxMed, Unimedi (TU ZDROWIE), Polmed.

Jak prawidłowo przygotować się do badań?

    1. Pacjent powinien być na czczo, ostatni posiłek powinien spożyć 12 godzin przed pobraniem (na oznaczenie triglicerydów i lipidogramu zalecane jest 16 godzin).
    2. Przed pobraniem należy unikać wysiłku fizycznego i stresu, wstrzymać się od palenia papierosów.
    3. Na 3 dni przed pobraniem nie należy spożywać alkoholu.
    4. W okresie 2 tygodni przed planowanym badaniem należy stosować normalną – zrównoważoną dietę (nie stosować specjalnych diet ani głodówek).
    5. W okresie 2 tygodni przed planowanym badaniem należy stosować normalną – zrównoważoną dietę (nie stosować specjalnych diet ani głodówek).
    6. Mocz i kał przynosimy w przeznaczonych na to pojemnikach. Pojemniczki można otrzymać u nas za darmo.

Jak prawidłowo pobrać mocz na badanie ogólne i bakteriologiczne?

  1. Przed oddaniem moczu okolice cewki moczowej powinny być umyte wodą z mydłem, dokładnie spłukane i osuszone jednorazowym ręcznikiem papierowym. Nie stosować środków dezynfekcyjnych i odkażających.
  2. Mocz pobieramy rano po wypoczynku nocnym z tzw. środkowego strumienia. Pierwszą porcję moczu należy oddać do toalety, następną porcję w ilości ok. 10ml oddać do wcześniej przygotowanego pojemnika nie dotykając brzegów i powierzchni wewnętrznej. Końcową porcję moczu należy oddać do toalety. Pojemnik dokładnie zamknąć i dostarczyć do przychodni.
  3. Próbkę przechowywać w chłodnym miejscu.
  4. Próbkę przechowywać w chłodnym miejscu.
  5. Przed wykonaniem badania należy zachować dotychczasową normalną, zrównoważoną dietę.
  6. U kobiet nie pobieramy moczu na badanie ogólne w okresie menstruacji oraz 2-3 dni przed i po krwawieniu miesiączkowym.
  7. Na 24h przed planowanym pobraniem moczu zaleca się unikać stosunków płciowych.
  8. W przypadku pobierania moczu u niemowląt i małych dzieci stosuje się specjalne jałowe woreczki. Po umyciu i osuszeniu okolicy cewki moczowej należy przykleić woreczek, następnie woreczek odklejamy, zamykamy i w całości umieszczamy w jednorazowym plastikowym pojemniku. Nie należy przelewać moczu z woreczka do pojemnika.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem badań oraz pakietów.

Pakiet
Rozszerzony
140 zł
Pakiet
Reumatologiczny
240 zł
Pakiet
Kobieta 40+
317 zł
Pakiet
Mężczyzna 40+
180 zł
Pakiet oceny ryzyka miażdżycy
99 zł
Pakiet
Diabetologiczny
88 zł
Pakiet przewodu pokarmowego
270 zł
Pakiet
Alergologiczny
184zł
Pakiet
badań anemii
180 zł
Pakiet
badania nerek
40zł